Újabb győzelmet szereztek Egyetemünk kézisei

Dececember 2-án a Károli Gáspár Református Egyetem csapata ellen folytatták bajnokságbeli szereplésüket a Neumann János Egyetem kézilabdásai. Nehéz mérkőzésre számítottak, hiszen eddig sosem sikerült győztesen elhagyni a Károlisok ellen a pályát.

Az első félidőben igazi parázs mérkőzés alakult ki, ami azért az álmos védekezésnek is volt betudható. Fej-fej mellett haladva az első félidő végéig 10-10 gólig jutott mind a két csapat. A fordulás után azonban teljesen átalakult a játék képe. A kapusteljesítményből építkezve a védekezés is harcossá vált. Az ellenfél egyszerűen nem találta az utat a kapuig és hihetetlen második félidei teljesítménnyel egészen a második félidő 18-ik percéig nem kaptak gólt a kecskeméti fiúk. Kézilabda pályán nem sokszor tapasztalható ilyen fajta formajavulás egy félidő alatt. A számok tükrében a félidei döntetlent követően 13:2 arányban nyerte meg a második játékrészt a Neumann János Egyetem kézilabda csapata.

Folytatás 2019. december 9-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapata ellen.

Károli Gáspár Református Egyetem - Neumann János Egyetem-KFSE 12:23 (10:10)