TUDOMÁNYOS ÉS MŰVÉSZETI DIÁKKÖR
Mi a TMDK?
A tudományos és művészeti diákköri tevékenység a magyar felsőoktatás egyik legjelentősebb, nemzetközi szinten is egyedülálló tehetséggondozási formája. A témavezető oktatók támogatásával végzett műhelymunka keretében a hallgató elsajátíthatja a tudományos kutatás szabályait, megismerkedhet különböző vizsgálati módszerekkel, fejlesztheti kritikai gondolkodását, érvelési készségeit. A TDK keretében végzett kutatómunkát a hallgatók bemutathatják az intézményi és kari TDK konferenciákon, ahol jogosultságot is szerezhetnek az országos konferencián való részvételre (OTDK).
A Neumann János Egyetem hallgatói az oktatók támogatásával aktívan részt vesznek a tudományos diákköri mozgalomban. A kari tudományos és művészeti diákköri konferenciákat mind a négy karon az őszi félévben rendezik meg. Karonként átlagosan 15 pályaművet készítenek a hallgatók. A TDMK a négy karon összesen 10 tudományterületet ölel fel: agrár, környezetgazdálkodás, szervezés- és gazdálkodástudomány, pedagógia, pszichológia, bölcsészet, művészet, informatika, műszaki és természettudományi területet.
- A GAMF Műszaki és Informatikai Kar TDK oldala
- A Gazdálkodási Kar TDK oldala
- A Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar TDK oldala
- A Pedagógusképző Kar TDK oldala
Miért érdemes TDK vagy TMDK munkába kezdeni?
A hallgatói munka személyes, legspeciálisabb szakmai fejlesztése történik a választott konzulens közreműködésével. A hallgató által kiválasztott téma feldolgozásával egy-egy tudományos, művészeti vagy módszertani területen válhat szakemberré a dolgozat/pályamű készítője. A TMDK műhelyekben kapott segítő tanácsok érdemleges önálló munkát, jártasságot eredményeznek, amiről a kari TMD konferencia kretén belül a kutató-hallgató be is számol.
A TMDK versenyen való részvétel nemcsak a képességeket és kompetenciákat fejleszti, jó indítás a munkavállalásban is, hiszen az önéletrajz részeként versenyképesebbé teszi az elhelyezkedésben a friss diplomásokat.
A tanszék vagy intézet által meghirdetett TMDK témakörök közül a hallgató választja ki a számára megfelelőt, vagy a hallgató az általa önállóan választott tudományos témával megkeresi tanárát és felkéri a témavezetői teendők ellátására. A hallgató a témakör kiválasztása után jelentkezik TMDK-tagnak a témavezető oktatónál, és részt vesz a munka kidolgozásában. A pályamunka elkészítése után a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia keretein belül mutatja be kutatási eredményeit. Ha a hallgató a továbbjutást kiérdemelte, akkor a kari TDK elnök segítségével benevez az országos konferenciára (OTDK). A TDK pályamunkák témája szorosan illeszkedik a karok kutatási profiljához, de az egyetemi integrációt követően arra törekszünk, hogy minél több karok közötti együttműködés eredményeként létrejövő, interdiszciplináris dolgozat is megszülethessen.
A TDK pályamunkák összeállítása nagymértékben segíti a szakdolgozatok, diplomamunkák elkészítését is. A pályamunkák és a szakdolgozatok témája hasonló vagy akár azonos is lehet, a hallgató a TDMK pályamunkának induló kutatását akár szakdolgozatnak is tovább fejlesztheti.
Az intézmény tehetséggondozási munkáját és a hallgatók OTDK konferenciákon való részvételét számos NTP pályázat segítette és segíti.
Mit tegyek, ha TDK-zni szeretnék?
Érdemes a kari TMDK műhely munkájába bekapcsolódni. Ehhez elég jelentkezni személyesen vagy e-mailben a kari TMDK Bizottság valamelyik tagjánál, akik segítenek felvenni a kapcsolatot a témavezetőkkel, megismertetnek a TDK dolgozatok tartalmi és formai követelményeivel.
TDK dolgozatok tartalmi és formai követelményei
A TDK dolgozatok tartalmi és formai követelményekről az egyes szakmai szekciók felhívásai pontosan tájékoztatnak. A központi felhívás és a követelmények az alábbi linkeken érhetők el:
A Pallasz Athéné Egyetem Tudományos és Művészeti Diákköri Tanácsa
GAMF Műszaki és Informatikai Kar
- Dr. Boza Pál főiskolai tanár, kari TMDT elnök
- Elérhetőség: +36(76) 516 385 pal.boza@gamf.kefo.hu
- Dr. Líska János főiskolai docens
- Jelentkezés kari TDK témakörökre
Gazdálkodási Kar
- Dr. Földi Kata főiskolai docens, kari TMDT elnök
- Elérhetőség: +36 56/510-300 5703. mellék foldi@szolf.hu
- Dr. Bagdi Róbert főiskolai docens
- Jelentkezés kari TDK témakörökre
Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar
- Dr. Pető Judit főiskolai tanár, kari TDT elnök
- Elérhetőség: +36(76 )517 661 peto.judit@kvk.uni-neumann.hu
- Dr. Vojnich Viktor adjunktus, kari TDT titkár
- Elérhetőség: +36(76 )517 722 vojnich.viktor@kvk.uni-neumann.hu
- Jelentkezés kari TDK témakörökre
Pedagógusképző Kar
- Dr. Koltói Lilla főiskolai adjunktus, kari TMDT elnök
- Elérhetőség: +36(76)501 782 koltoi.lilla@tfk.kefo.hu
- Ragó Lóránt főiskolai adjunktus
- Jelentkezés kari TDK témakörökre
Hallgatói képviselet
- Misur Zsuzsanna Vivien hallgató (GK HK)
- Rozner Gábor hallgató (GAMFK HK)