facebook

Welcome

Gyengénlátó Változat

Szoros küzdelemben szenvedett vereséget a Neumann János Egyetem futsal csapata

2020. február 6-án 21 órától fogadta a Tőrös Olga Sportcsarnokban egyetemünk az egri Eszterházy Károly Egyetem futsal csapatát. A 2019/20-as kiírás első mérkőzését már nagyon vártuk, hiszen a tavaszi félév során hat alkalommal is szoríthatunk a csapatnak.

A kései kezdés ellenére nagy iramban startolt a mérkőzés. A vendégek okos, taktikus játékkal már a negyedik percre két gólos előnyt tudtak kiharcolni (0-2). Az ötödik percben Sáfrány Dávid szerezte meg az első NJE-s gólt (1-2). A 12. percig kellett várni a következő találatra, amit sajnos nem a hazai csapat mellé húztak be, ezzel ismét visszaállt a különbség (1-3). Az első félidő utolsó öt percében mind a két csapat betalált még egyszer-egyszer, melynek köszönhetően 2-4-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően összeszedettebb játékkal sikerült felzárkózni egy találatra is Kasi Róbert góljainak köszönhetően, de az egri csapatnak is volt válasza. A mérkőzés ezen szakaszában még ha a támadásban sikerült is nehéz helyzetekbe hozni a vendég védőket, a helyzetek kimaradtak. Kasi Róbert gólerős játéka nem volt elég ahhoz hogy döntetlenre hozzuk a találkozót, így az első mérkőzésen meg kellett elégednünk a tisztes helytállással. Folytatás jövő hét szerdán a Pázmány Péter Katolikus Egyetem csapata ellen!

Neumann János Egyetem - Eszterházy Károly Egyetem 5:6 (2:4)
Hazai gólszerzők: Kasi Róbert (3), Sáfrány Dávid (1), Nagy Dániel (1)
Vendég gólszerzők: Nagy Roland (3), Palágyi Milán (2), Kovács Gergely (1)