Szegeden kirándultak az Erasmusos diákok

Október elején egy kiadós városnéző sétát tettek Szegeden a kecskeméti Pedagógusképző Kar Erasmusos hallgatói.

Igazi napsütéses arcát mutatta a város, valódi szépségében tündökölt a Dóm, a Tisza-part, a Móra Ferenc Múzeum, az Anna-kút és a Széchenyi tér a Városházával. Öröm volt végigsétálni a Kárász utcán, látni a Reök-palotát, hallgatni a Dugonics téri zenélő szökőkutat. Útjuk itt, a városközpontban nem ért véget, cserediákjaink fáradtságot nem ismerve kutatták a távolabb eső látnivalók titkait is, kívül-belül megcsodálták az Új zsinagógát, majd a József Attila Tanulmányi és Információs Központot, s végül az Alsóvárosi templomot.

Bár a fotók magukért beszélnek, minden érdeklődőnek lehetősége van beszélgetni vendégdiákjainkkal akár erről a kirándulásról is. Erre a legközelebbi alkalom az október 10-én este 6 órakor kezdődő English Chat Club „Spanyol est” rendezvénye lehet, melynek helyszíne ez alkalommal is a kecskeméti Ifjúsági Otthon.