Rangos elismerésben részesült az Egyetem oktatója

2020. augusztus 12-én rendezték a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség éves tisztújító közgyűlését. Az esemény keretein belül került sor elismerő díjak átadására, melyek közül a Neumann János Egyetem oktatójának Dr. Szatmári Zoltánnak munkáját ismerték el Csík Ferenc Ezüstplakettje az Egyetemi-Főiskolai Sportért díjjal.

Dr Szatmári Zoltán 1956. június 11-én született Baján. Tanulmányait Szegeden a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola biológia-testnevelés szakán végezte. 1979-ben általános iskolai biológia-testnevelés szakos tanári oklevelet, 1983-ban középiskolai testnevelő tanári, majd 1992-ben torna szakedzői diplomát szerzett a Magyar Testnevelési Egyetemen. 1984-től a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Testnevelés Tanszékén kezdett főiskolai tanársegédi beosztásban. 1993-ban főiskolai adjunktusi kinevezést szerzett, 1998-ban főiskolai docensé léptették elő. 2005-től a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar Sporttudományi Intézetének vezetője volt. Több mint 30 éve dolgozik a testnevelő tanárképzés a rekreáció-egészségfejlesztés alapképzés és tanítóképzés területén. A testnevelő tanárképzés tantárgyi struktúrájának sokéves elemző vizsgálata az egyetemi doktori cím megszerzésével zárult. Doktori minősítését a Veszprémi Egyetem Interdiszciplinális Doktori Iskolájában szerezte 1996-ban. Tudományos minősítést neveléstudományból szerzett. A testnevelés órai konfliktusok és azok megoldásaival kapcsolatos nevelési stílusok vizsgálatával. 1999 óta a HÓD FITNES SE akrobatika edzője. A diákolimpiai, Európa bajnoki érmes helyezések mellett két válogatott versenyző felnevelésében is segédkezett. A Szegedi Akadémiai Bizottság Orvostudományi Szakbizottsága Sporttudományi Munkabizottságának titkára. 1994-ben Pro Iuventute elismerő oklevelet, 2000-ben a Pro Iuventute Kiváló Dolgozó kitüntetést, majd 2002-ben a Tudással Magyarországért emlékplakett vehetett át. 2010-től rendszeresen a mozgásos rekreáció testedzéssel kapcsolatos eszköz és módszertanáról tart tudományos és ismeretterjesztő interaktív előadásokat. A Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság társalapítója, 2010-2016 között a KERT ügyvezető elnöki és a „recreation” tudományos magazin főszerkesztői teendőit látta el, melyben jelenleg is a Tehetséggondozás rovat vezetője. Az Institute of Health & Science in Sport Tudományos Tanácsadó Testületének tagja, ahol mentorprogram vezető.

Gratulálunk Dr. Szatmári Zoltánnak az elismeréshez és további szép szakmai sikereket, jó egészséget kívánunk!