Sikerrel zárult a Mercedes Benz Gyár és a Neumann János Egyetem 2. mérnökversenye
A kecskeméti autógyár és a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kara második alkalommal hirdette meg közös mérnökversenyét. A három hétig tartó verseny célja az volt, hogy a hallgatók gyakorlati megoldásokat dolgozzanak ki a Mercedes-Benz gyár mérnökei által kijelölt műszaki kihívásokra. Munkájukat a gyár szakmai mentorai támogatták.
A legjobb három csapatot a Mercedes-Benz gyárban tüntették ki tegnap, ahol a verseny egyetlen női indulójának, illetve a legjobb prezentálónak különdíjakat is átadtak. A verseny résztvevői a termelés mellett megismerhették például a mérnöki munkán alapuló hibaok- és hatáselemzés technikai módszerét.
„A Mercedes-Benz gyár olyan fiatalokkal képzeli el a jövőt, akik hisznek magukban és a tudásuk megállja a helyét a világ minden pontján. Mérnökversenyünk ismét bebizonyította, hogy a legjobb úton haladunk a képzésekkel és a csapatépítésben is, hiszen a kecskeméti hallgatók nem riadnak vissza a kihívásoktól, szeretnek versenyezni és jól tudnak csapatban dolgozni. Gratulálok minden résztvevőnek a színvonalas munkáért”– mondta Kovács Tamás, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. műszaki ügyekért felelős ügyvezető igazgatója.
A verseny zárórendezvényén összesen hat csapat, mindannyian felsőbb éves mérnökhallgatók mutatták be az elmúlt hetek során kidolgozott eredményeiket. A műszaki kihívások mindegyike az autógyártással kapcsolatos aktuális műszaki, tervezési és programozási feladat volt. Ezek közé tartozott a gyárban működő robotkarok karbantartása során használható univerzális állványok tervezése, megoldás keresése a ragasztó-adagolók eltömődése miatt keletkező selejt minimalizálására, illetve egy ún. giroszkópos pályakövető berendezés tervezése. A csapatokat a verseny folyamán a megadott projektekhez hozzárendelt szakmai irányító, gyári mentorok és a GAMF felkészítő tanárai segítették. A hallgatók gyárlátogatáson is részt vettek, és a verseny végén egy prezentációban összefoglalva kellett bemutatniuk a megoldásukat a mentoraik, valamint egy szakmai zsűri előtt, amely a GAMF oktatóiból és a Mercedes-Benz gyár vezetőiből állt össze.
„Büszkék vagyunk hallgatóinkra, illetve a kiváló kapcsolatra, amit az évek alatt kialakítottunk a Mercedes-Benz kecskeméti gyárával. Ahogy Németországban, úgy Magyarországon is kiemelten fontos az együttműködés a felsőoktatás és a vállalatok között, hogy olyan képzéseket szervezzünk, amelyre valós piaci igény mutatkozik, s segíti a magyar gazdaság fejlődését”
– emelte ki Finta Zita, a Neumann János Egyetem kancellárja.
Az idei megmérettetés díjazottjait a Mercedes-Benz gyárban hirdették ki 2019. április 15-én, hétfőn. Az első három helyezett számára kiosztott pénzdíj mellett EFOTT-belépők és értékes Mercedes-Benz ajándékcsomagok találtak gazdára.
A díjazott csapatok a következők:
- Az 1. helyet a Csillag-Delta csapat érte el, a giroszkópos pályakövető berendezéssel foglalkozó projektjével; csapattagok: Antal Gergő, Kamenár Dávid, Lajos Dávid, Martina Dániel
- A 2. helyen a Benz-Boyz csapat végzett, amely robotkarok karbantartásával foglalkozó projektjét mutatta be; csapattagok: Balajti Szevér, Borbély Richárd, Hetei Martin Péter, Németh Bence, Somogyi Ákos
-
A Z-Gen nevű csapat a 3. helyet szerezte, az ő projektjük a ragasztó-adagolók eltömődése miatt keletkező selejt minimalizálásával foglalkozott; csapattagok: Kiss Norbert, Lakatos Ákos, Tajti Ferenc
Különdíjat kapott a verseny egyetlen női résztvevője, Tápai Dominika
A legjobb prezentáció különdíjával tüntette ki a zsűri Hetei Martin Pétert, aki a Benz-Boyz projektjét mutatta be.
Forrás: www.hiros.hu