Minden eddiginél sikeresebb volt a Lányok Napja a Neumann János Egyetemen

A Neumann János Egyetem idén is csatlakozott a Lányok Napja országos programsorozathoz. Ezen a napon felsőtagozatos  középiskolás lányok látogatják meg Egyetemünket, ahol interaktív programokon keresztül, gyakorló szakemberektől ismerhetik meg a tudományok, a technológia és az informatika világát. Az eseményt a Nők a Tudományban Egyesület immár 8. alkalommal szervezte meg, 2019. április 30-án, kedden.

A rendezvény egyik hangsúlyos programeleme idén is a kerekasztal beszélgetés volt, amelyen a fiatal lányoknak lehetőségük adódott betekintést nyerni a műszaki és tudományos területen sikeresen érvényesülő nők életébe. Intézményünk oldaláról Finta Zita a Neumann János Egyetem kancellárja és dr. Liska Katalin főiskolai docens osztották meg a jelenlévőkkel sikeres életútjukat és tapasztalataikat. A kerekasztal beszélgetésen részt vett két a Neumann János Egyetemen diplomázott hölgy illetve Kecskeméten működő sikeres vállalkozások női képviselői, akik szintén kiemelkedő karrierépítésükről számoltak be. A rendezvény laborlátogatással folytatódott, ahol a lányoknak lehetőségük adódott megismerni a fröccsöntés alapjait és a különböző anyagok méréstechnikáját, sőt két járműépítő csapathoz a MegaLuxhoz és a Kenji Racing teamhez is ellátogattak. Az esemény egy szendvics ebéddel egybekötött kötetlen beszélgetéssel zárult.