Megnyitott a NATO 20 vándorkiállítás a Neumann János Egyetemen

A Magyar Honvédség Hódmezővásárhely Helyőrség Zenekar figyelemfelhívó előadásával vette kezdetét a „70 éves a NATO, Magyarország 20 éve a NATO tagja” című vándorkiállítás kecskeméti megnyitója. A tárlatot Finta Zita, az Egyetem kancellárja nyitotta meg illetve köszöntőt mondott Dr. Nagy Tamás alezredes, a Honvédelmi Minisztérium Oktatási, Tudományszervező és Kulturális főosztály felsőoktatási kapcsolattartója.

Finta Zita kiemelte: "Közös feladatunk, ugyanakkor érdekünk is, hogy a jövő szakemberei, akiket ezen falak között nevelünk és képzünk, hűek maradjanak hazájukhoz és itthon kamatoztassák tudásukat. Mindez a történelem ismerete, a múlt tisztelete, a hazaszeretet nélkül szinte lehetetlen vállalkozás."

A tárlat 2019. december 17-ig ingyenesen látogatható a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar, főépületi aulájában.