Ma jönnek a ponthatárok: minden, amit a menetrendről tudni kell

Ma este hozzák nyilvánosságra a felsőoktatási ponthatárokat, idén is a megszokott módon értesülhettek eredményeikről.

A diákok 20 órától a bevált gyakorlat szerint SMS-ben közvetlen értesítést kapnak.

Mivel a járványügyi készültség jelenleg is fennáll, a hagyományos ponthatár-kihirdető rendezvény ezúttal elmarad. A Pont Ott Parti résztvevőinek száma az elmúlt években jócskán felülmúlta az 500-at, ezért az érvényben lévő jogszabályi előírások szerint idén nem lehet megrendezni az eseményt - közölte korábban az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Mik az idei számok?

A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre 91 460-an nyújtottak be érvényes jelentkezést. A felvételizők többsége állami ösztöndíjas formában szeretne továbbtanulni, a szaktárca közleménye szerint a legtöbben, 57 799-en alapképzést jelöltek meg első helyen. Osztatlan képzésre 11 719-en, felsőoktatási szakképzésre 5132-en, a felsőfokú végzettséggel rendelkezők közül pedig mesterképzésre 16 810-en jelentkeztek első helyen. Az állami ösztöndíjas képzéseket 81 350-en jelölték meg elsőként, míg az önköltséges képzési formát 10 110-en vállalnák.

Az első helyre történő jelentkezések alapján a legnépszerűbb képzési terület idén a gazdaságtudományi (20 171), a bölcsészettudományi (10 972) és a műszaki (9888) szakirány.

Forrás: eduline.hu