Knorr-Bremse Rail Systems Budapest Design Challenge 2020

Design pályázatot hirdet a Knorr-Bremse mérnök hallgatók és gyakorló mérnökök számára. A Knorr-Bremse Budapestnél folyamatosan keressük a környezetbarát vasúti közlekedést támogató megoldásokat. Ennek két kulcs eleme a tömegcsökkentés és a hatékony szerkezeti kialakítás. A vonatokon rögzítési célokra használt speciális konzoloknál külön kihívást jelent a szilárdság, a merevség és a tömeg közti kompromisszum megtalálása.

Pályázati feladat

Konzol optimálása. Az optimálási feladat célja az alkatrész tömegének minimalizálása úgy, hogy a megadott mechanikai szilárdsági és gyárthatósági követelmények is teljesülnek. A pályázatnak tartalmaznia kell az optimált geometriát és a specifikációban részletezett, kapcsolódó dokumentációt.

Részvétel

A kihívásban való részvétel regisztrációhoz kötött, az alábbi űrlap kitöltése és a kihívás szabályaira, valamint az adatvédelemre vonatkozó jogi nyilatkozatok elektronikus elfogadása szükséges. A kihívás részletes leírását minden résztvevő e-mailben fogja megkapni, miután regisztrációjukat elfogadtuk.

Részvételi korlátozások

Jelen kihívásban nem vehetnek részt a Knorr-Bremse cégcsoportban dolgozó munkavállalók és egyéb szerződéses jogviszonyban álló magánszemélyek, valamint ilyen jogviszonyban álló jogi személyek munkavállalói, kivéve az iskola/diákszövetkezeten keresztül a Knorr-Bremse cégcsoportnál foglalkoztatott magánszemélyeket.

Pályázat benyújtásának határideje: 2020.08.31.

Az optimált geometriát és a kapcsolódó dokumentációt (a specifikációban részletezett követelmények szerint) a RailChallenge.BUD@knorr-bremse.com e-mail címre kell elküldeni.

A melléklet maximális mérete 15 MB.

Az elbírálás kritériumai

• Tömegcsökkentés aránya (optimált geometria tömege/eredeti geometria tömege)
    • A specifikációban ismertetett terhelési esetekben értelmezhető legmagasabb redukált feszültség értéke (Mises-féle)
    • Gyárthatóság
    • A zsűri átfogó értékelése

Díjazás

A top 5 legkönnyebb design, amely kielégíti a követelményeket díjazásban részesül a következők szerint:

• 1. díj – br. 300 000 Ft
  • 2. díj – br. 250 000 Ft
  • 3. díj – br. 200 000 Ft
  • 4-5. díj – br. 100 000 Ft

Eredményhirdetés: 2020.09.28.

Regisztráció

Knorr-Bremse Rail Systems Budapest Design Challenge 2020

Knorr-Bremse announces a Design Challenge for engineering students and practicing engineers

At Knorr-Bremse Budapest, we constantly search for solutions that support environmentally friendly railway transportation. This goal can be basically achieved by mass reduction and efficient structure utilization. The special brackets applied on trains for mounting purposes pose a special challenge due to the trade-off between strength and stiffness on one hand and weight on the other.

The Challenge

Participants are invited to optimize a bracket. The goal of the optimization task is to minimize the weight of the part with mechanical strength and manufacturing requirements fulfilled. The submitted tender must include the optimized geometry and related documentation as detailed in the specification.

Participation

Ones can take part in the present challenge by filling in the registration form on this site. Participants must accept the legal notices regarding to the rules of the challenge and to data protection.The detailed specification of the challenge is going to be sent to each participant via email after the acceptance of their registration.

Limitations of Participation

The employees of Knorr-Bremse Group, private persons having business relation with Knorr-Bremse Group and employees of legal entities having business relation with Knorr-Bremse Group, except the private persons employed via student/school unions in Knorr-Bremse Group, are disqualified from the present challenge.

Deadline: 31.08.2020

The optimized geometry and the verification documentation (requirements detailed in the specification) must be sent to RailChallenge.BUD@knorr-bremse.com

The maximal attachment size is 15 MB.

Criteria for evaluation

• Mass reduction ratio (mass of new design / mass of original design)
  • Maximal von Mises stresses in the evaluated load cases
  • Manufacturability