II. helyezést ért el a XXVII. Szendrei János Matematika Versenyen a Neumann János Egyetem csapata

Az Óvó- és Tanítóképzők Egyesületének Matematika Tagozata a 2018/2019-es tanévben 27. alkalommal rendezte meg országos matematika feladatmegoldó versenyét, amely 2010 óta Szendrei János nevét viseli. A XXVII. Szendrei János Matematika Verseny helyszínét idén az Eszterházy Károly Egyetem biztosította.

A 2018. október 26-28-án, Egerben rendezett versenyen 12 tanító- és óvóképző intézmény 43 hallgatóval képviseltette magát.

A verseny szabályzata szerint minden intézmény egy 3 vagy 4 fős csapatot indíthat tanító, óvodapedagógus, gyógypedagógus, illetve konduktor szakos nappali tagozatos hallgatóiból. A csapatverseny eredményét a csapat 3 legjobb dolgozatának összpontszáma határozza meg. Intézményenként legfeljebb 3 hallgató indulhat egyéni versenyben a matematika műveltségterületi képzésben résztvevők közül.

A versenyen 2 óra alatt 20 tesztkérdést, illetve újabb 2 óra alatt 5 kidolgozandó feladatot kellett a hallgatóknak megoldani.

A kecskeméti Neumann János Egyetem csapatát Bartha Barbara, Katona Fruzsina, Sendula Anna és Svájer Orsika hallgatók alkották, versenyre történő felkészítését Brindza Attila főiskolai docens végezte. A kecskeméti csapat tagjai II. helyezést értek el.

Gratulálunk a versenyzőknek a kiemelkedő eredményhez!