Hatalmas érdeklődés övezte a Neumann János Egyetemre érkező Talentn Tehetségfórumot

2019. április 9-én Kecskemétre érkezett az NTP Talentn Tehetségfórum. Az Egytem XXII. Állásbörzéjének társrendezvényét Ekler Gergely, a Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkári Kabinet kabinetfőnöke nyitotta meg. Az eseményre ellátogatott Dr. Gaál József Kecskemét Megyeri Jogú Város alpolgármestere is.

A nagy sikert arató NTP Talentn Tehetségfórum Dunaújvárost és Debrecent követően érkezett a Neumann János egyetemre, ahol Ekler Gergely kabinetfőnök mellett Finta Zita kancellár köszöntötte az intézményünkbe látogató fiatalokat. A harmadik alkalommal megrendezésre kerülő NTP TALENTn Tehetségfórum izgalmas fiatal tehetségek bemutatkozásának színtere. Az egyetemek hallgatóinak és az 50 tehetséges magyar fiatal program díjazottjainak előadásában egyéni tehetségutakat ismerhettek meg az eseményre látogatók. A rendezvényen a több mint 200 diák vett részt az egyetem hallgatóin túl, zömében kecskeméti középiskolákból érkeztek tanulók, így a Bányai Júlia Gimnáziumból, a Bolyai János Gimnáziumból, a Katedra Gimnáziumból, a Katona József Gimnáziumból és a Piarista Gimnáziumból is. Az előadók között az Egyetem részéről, Kávai Konrád a GAMF Kar hallgatója, az Eddie App egyik megálmodója mutatta be alkalmazásukat, Kutasi Zoltán - aki intézményünk végzett hallgató - a Megaméter és a Megalux izgalmas történetét ismertette, Kádár Alexandra a Gazdaságtudományi Kar hallgatója, a közösségépítősről beszélt majd Tímári Attila a Kenji Racing team csapatkapitánya - szintén a GAMF Kar képviseletében -,  prezentálta a motorcsapat sikereit, küzdelmeit a megjelent diákoknak, oktatóknak.