Harmadik alkalommal került megrendezésre az "Egy nap a logisztika körül" a Neumann János Egyetemen

A Mercedes épülő új gyára ihlette a Neumann János Egyetem GAMF Karán harmadik alkalommal megrendezett, ,,Egy nap alatt a logisztika körül” című 24 órás logisztikai verseny projektfeladatát.

A résztvevő középiskolás csapatoknak egy az új gyárhoz kapcsolódó raktár makettjét kellett elkészíteniük. A feladatot a Mercedes-gyár munkatársai és a GAMF Kar oktatói közösen állították össze. Ügyeltek arra, hogy olyan kihívás elé állítsák a diákokat, amellyel később logisztikusként találkozhatnak, de a feladat ne feleljen meg teljesen a valóságnak, mivel ezek bizalmas adatok. A megnyitón a zsűri egyik tagja biztatásként elárulta, a tavalyi versenyen a kész munkák között volt olyan, amelyik majdnem teljesen megegyezett a mestertervvel. A vetélkedő pénteken indult és szombat délig tart. Célja az egyetemen működő logisztikai mérnök alapszak és a logisztikus pálya népszerűsítése.