Erasmus Day: külföldi hallgatóknak szólt a dal Kecskemét főterén

Flashmobot tartottak Kecskemét főterén. A programot az Erasmus Day keretében szervezték meg, amely október 10-től 12-ig tartott.

Még az eső sem tántorította el attól az óvodásokat, általános iskolásokat, a Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar hallgatóit és az Erasmus program diákjait, hogy flashmobot tartsanak a főtéren. Az Erasmus plusz flashmobot az október 12-éig tartó Erasmus Days keretében szervezték meg.

A kecskeméti intézmények azért csatlakoztak az országos kezdeményezéshez, hogy megmutassák a leendő külföldi résztvevőknek, miért érdemes Magyarországot választani. Az eseményen magyar népdalokkal mutatták be Kodály városát a külföldi hallgatóknak.

A rendezvény zárásaként pedig közösen énekelték John Lennon Imagine című dalát, amihez bárki csatlakozhatott, aki az utcán járt.

Forrás: www.hiros.hu