Ellenszavazat nélkül támogatta az NJE Szenátusa a modellváltás új szervezeti és működési rendjét

2020. június 25-én a Neumann János Egyetem Szenátusa szinte egyhangú támogatással fogadta el a modellváltás új szervezeti, működési és foglalkoztatási kereteit meghatározó új szabályzatait, amelyek 2020. augusztus 1-jétől lépnek hatályba.

Az szervezeti keretek a fenntartói modellváltás célkitűzéseivel összhangban a hatékonyabb és összehangoltabb működést szolgálják, és az akadémiai, felsőoktatási szakmai területek, valamint az gazdasági, pénzügyi és üzemeltetési egységek szoros együttműködésére épülnek. A hagyományos felsőoktatási és tudományos tevékenységek mellett hangsúlyos elemként jelenik meg az új szervezetben az innováció, a kutatásfejlesztés és a nemzetköziesítés. A hallgatóközpontúság jegyében kiemelt szerepet kaptak a hallgatók felsőoktatási tanulmányait, a tehetséggondozást támogató oktatásszervezési, idegen nyelvi, sport és szolgáltatási szervezeti egységek. A megújuló szervezetben új elemként jelenik meg többek között a Duális Képzési Központ, amely a kecskeméti felsőoktatás innovatív módszertani fejlesztési központjaként a vállalati kapcsolatok megerősítésével a gyakorlatorientált képzések támogatását hivatott szolgálni.