Elkezdődött Egyetemünkön a Magyar Regionális Tudományi Társaság XVI. éves vándorgyűlése

Ma kezdődött Egyetemünkön Magyar Regionális Tudományi Társaság Áramlások a térgazdaságban címmel megrendezésre kerülő, XVI. éves vándorgyűlése. A résztvevők két nap alatt több, mint százharminc előadást hallgathatnak majd meg.

A társaság ebben az évben a térgazdaság különféle áramlásait – tőke, munkaerő, tudás, kereskedelem stb. – kívánja megvitatni a vándorgyűlésen, melynek házigazdája a Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A rendezvény ma 10 órától a Társaság éves közgyűlésével vette kezdetét, amit egy, a tudományos publikációról való kerekasztal-beszélgetés követ.

A délutáni program egy angol nyelvű plenáris üléssel kezdődik, melyet dr. Ailer Piroska, Egyetemünk rektora nyit majd meg. A szervezők erre a délelőttre két neves külföldi előadót hívtak meg: David Bailey egyetemi tanár, a Regional Studies főszerkesztője Astoni Egyetemről, Andrea Morrison egyetemi docens pedig az Utrechti Egyetemről érkezett. Pénteken kerül majd sor a magyar nyelvű plenáris ülésre. A vándorgyűlésen két nap alatt 135 szekció előadás hangzik el, összesen 16 szekcióban - ezek közül három angol nyelven kerül majd megrendezésre.

A mai délután utolsó, Döntések és folyamatok a gazdasági erőtérben témakörnek szentelt szekcióülésének elnöke Finta Zita, Egyetemünk kancellárja lesz.

GALÉRIA