Bemutatták a Kenji Racing Team idei csúcsmodelljét

Bemutatták a Neumann János Egyetem hivatalos versenymotor-építő csapatának a Kenji Racing Team 2021-es versenymotor modelljét.

Fotó: Banczik Róbert

A kecskeméti gokart pályán felavatott új modell, hétfőn már Spanyolországban öregbíti Kecskemét és egyben Magyarország hírnevét. A jövő heti a harmadik nemzetközi versenye lesz a csapatnak. Az aragóniai Motorland pályán rendezett megmérettetésre a csapat egy vadonatúj járművel készül. A pandémia miatt ugyanis 50 nappal több idő maradt a teljesen elektromos motor megtervezésére, így a fiatal mérnökzsenik valóban minden ötletüket belevihették. Az alkatrészek nagy része is a Neumann János Egyetem műhelyeiben készült. A járművet üzemeltető motor az egyetlen, amit minden csapat készen kap a fair-play érdekében. A Futuro nevű járműben azonban olyan újítások is helyet kaptak, mint a motor alá szerelt speciális váltószerkezet, ami merevítésként is szolgál, vagy éppen az egyetem hallgatói által kifejlesztett, merevítő, extrakönnyű építőanyagok. Jövő héttől már a helyezésekért szurkolhatunk, azonban ahogyan azt a fiatal mérnökök a helyszínen kiemelték mondandójukban is, a tervezés minden pillanata élvezet és már mindenki nyertes aki részt vehetett az alkotás folyamatában.

Forrás: www.hiros.hu