Bemutatkozik a Neumann János Egyetemért Alapítvány Kuratóriuma

Csizmadia Norbert: A kecskeméti Neumann János Egyetem Konzisztóriumi Elnöke. A kuratórium elnöke. A Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány kuratóriumi Elnöke. A Kecskeméti Duális Oktatási Zrt. Igazgatósági tagja. 2013-2016 között a Magyar Nemzeti Bank gazdaságstratégiáért és tervezésért felelős ügyvezető igazgatója. 2010-2013 között a Nemzetgazdasági Minisztériumban dolgozott: 2010-2011 között a Miniszteri Kabinet Stratégiai Műhelyét vezette, 2011. szeptemberétől Gazdaságtervezési Helyettes Államtitkár, majd 2012. január és 2013. márciusa között Tervezéskoordinációs Államtitkár. 2010-ben az Új Széchenyi Terv stratégiájának kidolgozásában vett rész, fő koordinátorként. Foglalkozott korábban városfejlesztéssel, regionális politikával (az Európai Bizottság Team Europe tagjaként), területi tervezéssel és területfejlesztéssel. Okleveles geográfus. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen végezte, ahol geográfus diplomát szerzett területfejlesztési és városfejlesztési szakirányon, majd a Pécsi Tudományegyetemen szerzett egyetemi diplomát turizmusfejlesztő geográfusként. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Földtudományi Doktori Iskolájának végzős hallgatója. 2016-tól a Hungarian Geopolitics (HUG) geopolitikai szakmai kiadvány főszerkesztője. A „Geopillanat - a 21 század megismerésének térképe” - című könyve 2016 -ban jelent meg magyar nyelven, valamint 2019-ben és 2020-ban angol nyelven (Geofusion – The Power of Geography and Mapping of the 21st Cenutry címmel). A Magyar Földrajzi Társaság – Geopolitikai szakosztályának társelnöke.  2019. szeptemberében a Magyar Földrajzi Társaság Közgyűlése: a geopolitikai tudás ösztönzéséért, a földrajztoktatás támogatásáért, a földrajz megítélésének javításáért tett szakami erőfeszítéseiért, a Magyar Földrajzi Társaság munkájának támogatásáért Pro Geográfia oklevelet adományozott számára. Kína egyik vezető egyetemén, a sanghaji Fudan Egyetemen, 2018 őszén létrejött „Övezet és Út, valamint Globális Kormányzás Nemzetközi Tanácsadó Testületének” tagja. A Budapesti Corvinus Egyetem – GEO Intézetének mesteroktatója.

Lezsák Sándor: József Attila-díjas magyar költő, tanár, az Országgyűlés alelnöke, A Nemzeti Fórum Egyesület elnöke, Bács-Kiskun Megye 4. számú választókerület országgyűlési képviselője. 1991-től a Lakitelek Alapítvány és Népfőiskola alapítója, a kuratórium elnöke. 2004 márciusától a Mindszenty Társaság ügyvezető elnöke. Számos elismerésben részesült, legutóbb 2019-ben Magyar Érdemrend nagykeresztje polgári tagozat kitüntetést és Petőfi-díjat vehetett át. Saját bevallása szerint: „Szellemi szülőföldem a Tisza-menti, Duna-Tisza közi táj és benne Lakitelek.”

Gaál József: Kecskemét meghatározó közéleti és gazdasági szereplője. Városunk gazdaság fejlesztésért, felsőoktatásért, szakképzésért és nemzetközi kapcsolatokért felelős alpolgármestere, a Magyar Kereskedelmi és Ipar Kamara iparfejlesztésért és innovációért felelős alelnöke, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, a kecskeméti székhelyű Szimikron Kft tulajdonosa. Szorosan kötődik intézményünkhöz, hiszen amellett, hogy gépészmérnökként végzet a GAMF Műszaki és Informatika Karon, a Neumann János Egyetem címzetes docense, a menedzsment tárgy rendszeres óraadó oktatója. Japánban szakirányú képzésen vett részt Production Managment területen. Több nemzetközi szabadalom résztulajdonosa, munkásságát többek között Eötvös Lóránd díjjal (a műszaki fejlesztésért, innovációért) ismerték el. Jelentős szerepet vállalt a duális képzési forma kialakításában, bevezetésében.

Dr. Nagy Zoltán: Érettségi után közgazdász diplomát szerzett Németprszágban, a Drezdai Központi Egyetemen 1991-ben. Később 1997-ben a Drezdai Műszaki Egyetemen védte meg doktori disszertációját. 2005 óta a Kecskeméti Főiskola, majd a jogutód intézmény Neumann János Egyetem címzetes tanára. Rendszeres óraadó oktatónk illetve a logisztikai mérnök szak szakfelelőse, 1998 óta a Phoenix Mecano Kecskemét Kft. ügyvezetője. A Phoenix Mecano Csoport svájci központtal működik, családi vállalkozásként indult majd később zürichi tőzsdén jegyzett részvénytársasággá alakult át. A Phoenix Mecano Kecskemét Kft. 1993-as alapítása óta, Kecskemét város és a régió meghatározó ipari vállalatává nőtte ki magát. Dolgozói létszáma 900 fős, tevékenysége szerteágazó (gyártás, logisztika, kutatás-fejlesztés). Elsők között csatlakoztak duális partnerként Intézményünkhöz. Jelenleg 15 duális hallgatót képeznek gépészmérnök, logisztikai mérnök, gazdálkodásmenedzsment, informatikai mérnök szakterületen. "Nem titok, hogy sokat invesztálunk a hallgatóink oktatásába, hiszen hat évvel ezelőtt azzal a céllal fogtunk a munkához, hogy rangot jelentsen, ha egy diák a Phoenix Mecanonál teljesít duális gyakorlati képzést. Legyen ez garancia arra, hogy megbízható gyakorlati tudásra tett szert, aminek köszönhetően magas szinvonalon végzi munkáját - akár nálunk folytatja pályafutását, akár máshol."

Bánkuty Tamás József: Okleveles közgazdász, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Master of Business Administration szakán, pénzügy szakirányon végzett. 2010 és 2013 között a Nemzetgazdasági Minisztérium osztályvezetője, majd 2013-tól a Magyar Nemzeti Bank munkatársa. 2014 óta a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány igazgatója. Az Optima Befektetési Alapkezelő Zrt. felügyelőbizottsági, illetve a Ferida Zrt. igazgatósági tagja. Kopátsy Sándor Akadémiai Kiadónál megjelent Új közgazdaságtan című könyvének szerkesztője, közreműködött Matolcsy György Egyensúly és növekedés című kötetének elkészítésében.