Aktualitások

Kedves Vizsgázók! Elindult a jelentkezés az áprilisi BME nyelvvizsgára.

Értesítjük kedves Vizsgázóinkat, hogy április 1 és május 5 között lehet jelentkezni angol és német nyelvből alap-, közép-, és felsőfokú, franciából közép és felsőfokú májusi BME nyelvvizsgákra.

A sikeres nyelvvizsga eredményét a középiskolások a felvételi pontokban még el tudják számolni.

Felhívjuk vizsgázóink figyelmét, hogy 2021. januártól a BME pénzügyeinek kezelésében fontos változás következett be. Kérjük, figyelmesen olvassák el a „Jelentkezés” menüpont alatti tudnivalókat!

Covid-19 elleni védekezés a vizsgaszervezéskor és a nyelvvizsgán

Személyes ügyfélfogadás jelenleg nem lehetséges.

Kérjük keressenek bennünket a bmegamfnyvhely@gamf.uni-neumann.hu e-mail címen.

Tisztelt Vizsgázók!

A BME nyelvvizsgáin is nagy figyelmet fordítunk a fertőzések megelőzésére, ezért a következő SPECIÁLIS ELŐÍRÁSOK BETARTÁSÁT KÉRJÜK A VIZSGÁZÓKTÓL A COVID-19 ELLENI VÉDEKEZÉSHEZ:

• ha a vizsga előtt, vagy akár a vizsga napjának reggelén az új koronavírus okozta megbetegedés tüneteit észleli magán, járványügyi megfontolásból kérjük, hogy maradjon otthon, és halassza el, vagy mondja le a vizsgát.
  • a vizsgázón kívül más (szülő / kísérő / hozzátartozó) nem léphet be az épületbe.
  • minden írásbeli/beszédértés teremben lesz kézfertőtlenítő, de javasoljuk, hogy legyen a vizsgázóknál is saját kézfertőtlenítő.
  • kérjük, hogy mindenki hozzon magával MASZKOT, amelyet kötelező viselni a csoportos vizsgákon (írásbeli és beszédértés)
  • a személyi igazolványok ellenőrzése során a beazonosíthatóság miatt a maszkot majd le kell venni egy rövid időre.
  • a csoportos vizsga során kesztyű is viselhető, de nem kötelező.
  • a torlódások elkerülése végett kérjük, hogy abban az időpontban jelenjenek meg a szóbelin, amikorra a behívó szól.
  • ha elővigyázatosságból sokkal korábban érnek a vizsga helyszínére, kérjük, hogy az épületen kívül várakozzanak

AMIT MI TESZÜNK MINDANNYIUNK BIZTONSÁGA ÉRDEKÉBEN:

• a termek kilincseit gyakran és rendszeresen fertőtlenítjük,
  • felhívjuk a figyelmet, hogy sem tollat, sem szótárt nem tudunk biztosítani,
  • a szóbeli terem ajtaját csak és kizárólag valamelyik vizsgáztató nyithatja ki és csukhatja be,
  • a szóbeli vizsgát követően minden vizsgázó után fertőtlenítjük a padokat, székeket,
  • szóbeli vizsgán a beszéd érthetősége miatt szükséges, hogy a maszk ne takarja el a szájat, ezért a szokásosnál távolabb fognak elhelyezkedni a vizsgáztatók a vizsgázóktól, azaz a szóbeli vizsgán a résztvevők között legalább 1,5 méteres távolságot tartunk.