A Zene Világnapját ünnepelték a Neumann János Egyetemen

A zene világnapját köszöntötték koncerttel a Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar hallgatói. Yehudi Menuhin hegedűművész kezdeményezésére az UNESCO 1975-ben nyilvánította október 1-jét a zene világnapjává.

1975-ben Yehudi Menuhin ezekkel a szavakkal köszöntötte A zene világnapját: „Szavakkal már nagyon sokszor visszaéltek, különösen a korunk társadalmában egyre növekvő tudatlanság következtében. A zene azonban továbbra is módot ad arra, hogy az emberek ma is megértsék egymást, amikor az emberiségtől a múlt előítéletei távolabb állnak, mint valaha, de megerősödve kerülnek előtérbe azok az örök értékek, amelyek mindig részét képezték bármely nép minden művészi megnyilvánulásának.” A koncerten a hetvenes évek zenéi csendültek fel, többek között LGT, Demjén, Neoton és Fonográf dallamokat választottak a kar hallgatói. Mátrai György és Szabó Gyöngyi tanító szakos hallgatók a közönség kíséretével adták elő a darabokat.