A Neumann János Egyetem is kiállít a IX. Tudományfesztiválon

IX. Tudományfesztivál az előző évek tapasztalatait és együttműködési kapcsolatait felhasználva idén új helyszínen, a Corvin sétányon és a Grundon, a korábbi rendezvényeknél grandiózusabb formában mutatja be a legújabb innovációkat a középiskolás diákok találmányaitól a nagyvállalati fejlesztésekig.

A fesztivált 2010-ben a szervezők azzal a céllal hívták életre, hogy a tudományos ismeretterjesztést népszerűsítse egy minden korosztály számára vonzó, ingyenes rendezvény keretében. A tudományünnep programelemei különös hangsúlyt helyeznek a köznevelésben tanuló diákok megszólítására. A fesztivál védnökei dr. Bácskai János, Ferencváros polgármestere és dr. Sára Botond, Józsefváros polgármestere. A fesztivált – az említett önkormányzatok mellett – kiemelten támogatja az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A IX. Tudományfesztivál az előző évek tapasztalatait és együttműködési kapcsolatait felhasználva idén új helyszínen, a Corvin sétányon és a Grundon, a korábbi rendezvényeknél grandiózusabb formában mutatja be a legújabb innovációkat. A Neumann János Egyetem képviseletében az EDDIE appot kifejlesztő csapat mutatkozik be. Az Eddie egy okostelefon alkalmazás és egy tankönyv hibridje.

Forrás: www.tudomanyfesztival.hu