„Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” - pályázat
PÁLYÁZAT
„Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” címmel
egyetemek és a főiskolák hallgatói számára az alábbi témakörökben
1. Egy szabadon választott uniós politika jelenlegi, illetve 2020 után várható szabályai (pl. a 2021-2027 közötti többéves pénzügyi keret és a helyreállítási alap összefüggései, a Közös Agrárpolitika reformja, az Európai Unió bővítése).
2. Magyarország vagy egy másik EU-tagállam európai uniós tagságának tapasztalatai.
4. Az Európai Unió jövőjéről folytatott vita.
5. Az Egyesült Királyság kilépésének lehetséges hatásai a tagállamokra, az uniós intézményekre és politikákra.
6. Az Európai Unió válasza az új globális kihívásokra (pl. migráció, klímaváltozás, energiabiztonság).
7. A COVID-19 világjárványra adott európai válaszok összehasonlítása.
8. A lisszaboni szerződés alkalmazási tapasztalatai az elmúlt tíz évben és lehetséges reformja.
9. A Visegrádi négyek és a regionális együttműködés jelentősége.
10. Az uniós csatlakozás társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a Kárpát-medencei kisebbségi közösségek helyzetére.
11. Az őshonos nemzeti közösségek helyzetének védelme és előmozdításának lehetőségei az Európai Unióban (pl. polgári kezdeményezés).
A pályázatra a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésében részt vevő, valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek 30 évnél fiatalabb, nappali vagy levelező tagozatos, aktív státuszú hallgatói jelentkezhetnek.
Pályázni magyar nyelvű pályaművel lehet, amely a meghirdetett témakörök közül egy témát vizsgál. Az előző évek pályaműveit nem lehet újból benyújtani. A pályaműveket, valamint a szükséges mellékleteket elektronikusan kell benyújtani. A pályázat formai követelményeit, valamint az adatkezelési tájékoztatót a függelék tartalmazza.
A pályázatot jeligével kell ellátni, s az nem tartalmazhatja a szerző nevét. Érvénytelen az a pályamű, amelyből a szerző személye megállapítható. A pályaművet és külön mellékletben a pályázó nevét, születési dátumát, postacímét, telefonszámát, e-mail-címét, az adatkezelési tájékoztató megismerésével kapcsolatos nyilatkozatát, továbbá hallgatói jogviszonyának igazolását egy e-mailben kell megküldeni az alább megjelölt címre. Az Országgyűlés Hivatala biztosítja a pályaművek anonim kezelését és elbírálását.
A pályázatot elektronikus formában az alábbi email címre kérjük megküldeni:
Az e-mail tárgyában a következőt kérjük megjelölni:
„A pályázat jeligéje, dr. Bárány Tibor főigazgató-helyettes úr részére”
A pályázat beküldésének határideje: 2021. április 9. (péntek)
A pályázatokat az Országgyűlés elnöke által felkért szakértőkből álló bírálóbizottság értékeli, amely fenntartja magának a jogot, hogy – a pályaművek minőségére figyelemmel – egyes helyezéseket ne ítéljen oda vagy több helyezettet javasoljon díjazásra.
A pályázat díjazása:
I. helyezett 500 000 Ft
II. helyezett 400 000 Ft
III. helyezett 300 000 Ft
valamint két különdíj, egyenként 200 000 Ft
(A pályázati díjakat adó és társadalombiztosítási járulék terheli.)
A díjazottak a fenti pénzjutalmon felül, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének felajánlásából 2021-ben többnapos brüsszeli tanulmányúton vehetnek részt.
A pályázat eredményhirdetésére és a díjkiosztásra előreláthatóan 2021 tavaszán kerül sor az Országházban. A díjnyertes pályaműveket az Országgyűlés Hivatala honlapján, elektronikus formában megjelenteti.
Budapest, 2020. december 17.
Kövér László Varga Judit
s.k. s.k.
Zupkó Gábor
s.k.
További részltekért kattintson ide.