Újabb öregdiák találkozó a GAMF Műszaki és Informatikai Karon

Az 1972-ben végzett 308-as gépészmérnök tankör tagjai egy baráti hangulatú, nosztalgikus rendezvényen felkeresték egykori tablójukat, majd rendhagyó osztályfőnöki órán vettek részt. Az összejövetelen megjelentek tájékozódhattak a kar életében bekövetkezett fontosabb mérföldkövek történetéről, s az egyetem jövendőbeli célkitűzéseiről. Az alumnis hallgatók röviden meséltek életükben - az utolsó találkozó óta - bekövetkezett változásokról. Az egykori gépészmérnökök közül sokan nyugdíjazásuk után is aktívak maradtak szakmájukban, de az elismert szakemberek büszkén meséltek egykori diáktársaiknak gyermekeikről, családjukról is. A beszélgetést követően munkatársaink bemutatták a csoport számára az egyetem egyik sikeres hallgatói járműépítő csapata által elkészített versenyautót, a Megalux napelemes járművet. Az intézményben tett rövid látogatás zárásaként a tankör csoport felkereste a Járműtechnológia Tanszéken található egykori gépgyártással foglalkozó műhelyeket, majd közös vacsorával ünnepelték meg a találkozást.