Tanévnyitó a Neumann János Egyetemen

Kecskemét, 2017. szeptember 4. – A regisztrációs hét első napján rendezte meg tanévnyitó ünnepségét a Neumann János Egyetem. Az ünnepi szenátusi ülést két helyszínen, Kecskeméten és Szolnokon tartották meg az egyetem rektora és kancellárja, a karok dékánjai, valamint a városok vezetői, a meghívott vendégek, a vállalati és intézményi partnerek, az egyetem díszdiplomásai, oktatói és munkatársai, elsőéves hallgatói és hozzátartozói részvételével.

A 2017/18-as tanévben az intézménybe felvettek száma a tavalyi évhez képest növekedést mutat, és e szám tükrében láthatjuk, hogy a Neumann János Egyetem nemcsak megőrizte a jogelődök iránti érdeklődést, hanem népszerűségét növeli évről évre. A négy karon összesen 1165 első éves hallgató kezdheti meg tanulmányait: a GAMF Műszaki és Informatikai Karon 658-an, a Gazdálkodási Karon 246-an, a Kertészeti és Vidékfejlesztési Karon 108-an, a Pedagógusképző Karon pedig 153-an.

A tanévnyitó eseményt Dr. Ailer Piroska rektor asszony nyitotta meg mindkét városban. Kecskeméten Dr. Szeberényi Gyula Tamás, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere, Szolnok Megyei Jogú Várost pedig Dr. Bozó Andrea, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Szolnoki Járási Hivatalának vezetője képviselte.

Az ünnepségen rektor asszony és a karok dékánjai minden gólyát ünnepélyesen a Neumann János Egyetem hallgatójává fogadtak. Ezt követően Dr. Ailer Piroska mind a két helyszínen átadta a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjakat, melyekben az egyetem hallgatói kiemelkedő tanulmányi eredményükért, szakmai területen végzett kimagasló munkájukért részesültek elismerésben.

A GAMF Műszaki és Informatikai Karon:

•          Benkő Emese gépészmérnök szakos hallgató

•          Boros Máté mérnökinformatika szakos hallgató

•          Bors Ádám mérnökinformatika szakos hallgató

•          Csák Zoltán Máté gépészmérnök szakos hallgató

•          Hajnal Gábor gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató

•          Jakubovics Péter járműmérnök szakos hallgató

•          Kulcsár László Attila gépészmérnök szakos hallgató

•          Lendvai Nikolett műszaki menedzser szakos hallgató

•          Pintér Vanda Vivien műszaki menedzser szakos hallgató

A Kertészeti és Vidékfejlesztési Karon:

•          Fodor Tünde Éva kertészmérnök szakos hallgató

•          Váradi Vanda gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szakos hallgató

A Pedagógusképző Karon:

•          Jenei Adrienne Éva óvodapedagógus szakos hallgató

•          Miklósovics Lilla óvodapedagógus szakos hallgató

Az Új Nemzeti Kiválóság Program keretében szintén díjazták a kiváló kutatási tevékenységet végző hallgatóikat.

A pályázatot az alábbi hallgatók nyerték el a GAMF Műszaki és Informatikai Karról:

• Boros Máté
  • Bors Ádám
  • Benkő Emese
  • Kürtösi Róbert Mihály
  • Hajnal Gábor
  • Jakubovics Péter
  • Sipos Boglárka

A Kertészeti és Vidékfejlesztési Karról az alábbi hallgatóink részesülnek díjazásban:

• Károly László
  • Monostori Dorottya

A Pedagógusképző Karunkon a következő hallgatók a nyertes pályázók:

• Hajdú Anett
  • Marozsi Myrtill Noella
  • Kasza Blanka
  • Kecskés Dóra
  • Balogh András
  • Heil Adrienn

Ezúton is gratulálunk mindkét ösztöndíj díjazottainak, és kívánunk további szép sikereket egyetemünkön!

A kecskeméti ünnepség végén Dr. Ailer Piroska átadta a Pedagógusképző Kar jogelőd intézményeiben az 50, 60 és 70 éve végzett hallgatóknak járó díszdiplomákat. Az arany-, a gyémánt- és a rubin diplomák kivételesen hosszú, nehéz körülmények között megélt sorsokat és munkákat jeleznek. A kitüntetettek azon nemzedékek képviselői, amelyek a történelemformáló évtizedekben hazánk sorskérdései iránt mindig példamutató felelősséget vállaltak. A helytállás és a hűség egyik példája ezekben az időkben is a pedagógusok voltak.

Aranydiplomát vett át:

• Becze Józsefné óvónő
  • Dányi Imréné óvónő
  • Kónya Lászlóné óvónő
  • Német Ferencné óvónő
  • Pál Jánosné óvónő
  • Tóth Ferencné óvónő
  • Tóth Józsefné óvónő

Gyémántdiplomát vett át:

• Győrfi Pál tanító

Rubin diplomát vett át:

• Walentin Józsefné tanító

A tanévnyitó ünnepségünkön elhangzott bíztató üzenetekkel kívánunk eredményekben és élményekben gazdag éveket a Neumann János Egyetem minden elsőéves hallgatójának, sok sikert és kitartást kívánunk tanulmányaikhoz!

GALÉRIA