Szolnok megyei jogú város ösztöndíja

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei közgyűlés a „Szolnok Város Ösztöndíja” megalapításáról is döntött. Ez év július 1-jén kezdi meg a munkáját a Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola integrációjával létrejövő új intézmény, a Pallasz Athéné Egyetem. A helyi önkormányzatfontosnak tartja a Szolnokon és vonzáskörzetében élő fiatalok helyben tartását úgy, hogy a Pallas Athéné Egyetemen tanuló térségi fiatalok felsőfokú tanulmányait ösztönzi. Ennek elősegítésére a város önkormányzata támogatni kívánja a város felsőoktatásában továbbtanuló helyi fiatalokat, és a célok érdekében a közgyűlés arról határozott, hogy megalapítja a „Szolnok Város Ösztöndíja” elnevezésű programját, melyben a Pallasz Athéné Egyetem együttműködő partner lesz.