Öregdiák találkozó a Pedagógusképző Karon és a GAMF Műszaki és Informatikai Karon

Idén 100 éves a kecskeméti pedagógusképzés: Egyetemünk jogelőd intézménye 100 éve kapta meg a vizsgáztatási jogot. A jubileumi találkozón a Kecskeméti Tanítóképző Főiskola egykori növendékei találkoztak Egyetemünkön.

A vidám együttlétre 2017. június 3-án a kar Kaszap utcai épületegyüttesben került sor. Az eseményen 20 résztvevő eleveníthette fel diákéveit, nosztalgiázhatott volt tanárai társaságában. Az épület második emeleti előadótermében régi filmfelvételeket vetítettek a képző egykori életről. A nosztalgiázás mellett régi diákjaink megismerkedhettek az egyetem történetével, az itt zajló fejlesztésekkel, ellátogattak a Csillagvizsgálóba és kipróbálhatták a naptávcsövet.

Az érdeklődők a következő kiállításokat tekinthették meg:

• Szappanos István festőművész kiállítása a VI. épületben;
  • Tanáraink munkáiból összeállított kiállítás a főépület folyosóján;
  • Diákjaink fotó kiállítása a főépület aulájában;
  • Az óvodák módszertani kiállítása az udvaron.

Az új épületek között való eligazodásban jelenlegi hallgatóink nyújtottak segítséget, akik körbevezették az érdeklődőket. Az udvaron zene gondoskodott a jó hangulatról, a napos időnek köszönhetően pedig piknikezésre is lehetőség nyílt az udvaron.

A rendezvény időtartama alatt a Pedagógiai Szakkönyvtár is nyitva állt a látogatók előtt. Egyebek között itt helyezték el a Kar és a pedagógus képzés kecskeméti történetére vonatkozó krónikákat, évkönyveket, melyeket bárki megtekinthetett.

A GAMF Műszaki és Informatikai Kar volt diákjainak szervezett találkozóra is szép számban érkeztek érdeklődők: öregdiákok és tanáraik mintegy 50-en vettek részt az eseményen. A találkozó résztvevői 10:30-kor gyülekeztek az Izsáki úton, a programok 11:00-tól 18:15-ig tartottak. Dr. Kovács Lóránt, a Kar dékánja tájékoztatást adott az intézményi átalakulásokról. Kitért arra is, hogy milyen hatással volt a diákokra a bolognai rendszer átvétele, valamint a technikai fejlődés. A dékán beszámolt az előttünk álló esetleges változásokról, fejlesztésekről, különös tekintettel az új Campus építésére.

A jogelőd intézmény egykori rektora, Danyi József rövid beszédével köszöntötte a résztvevőket. Mesélt saját diákéveiről és vidám anekdotákkal szórakoztatta régi diákjait. A résztvevők az eseménydús napot az Aranyhomok, valamint az Apolló Hotelben zárták.

Az esemény fotó ITT érhetőek el.