Oktatási és Képzési Igazgatóság - Információk volt hallgatóknak

Oklevél-melléklet:

Díszoklevél:

Tájékoztató a díszoklevélhez

A Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kara arany, gyémánt, vas, rubin díszoklevelet adományoz azoknak, akik oklevelüket jogelőd intézményünkben 50, 60, 65, 70 éve szerezték, és legalább 30 éven át pedagógusi pályán dolgoztak.

Az adományozás feltételei:

Az igénylő oklevelét a Neumann János Egyetem Pedagógusképző Kar jogelőd intézményében (Kecskemét, Kiskunhalas, Kiskunmajsa) szerezte.
Legalább 30 év pedagógus munkakörben eltöltött munkaviszony.

Az adományozás kezdeményezésére jogosultak köre:

• volt hallgató,
  • a volt hallgató közeli hozzátartozója Ha közeli hozzátartozó nyújtja be a kérelmet, igazolnia kell a volt hallgatóval való rokonsági fokot, ill. azt a tényt, hogy miért ő nyújtja be a kérelmet.
  • a lakhely szerinti illetékes önkormányzat - óvodák, iskolák

A kérelem beadásának időszaka: tárgyév január vége-április utolsó munkanapja

Tájékoztató és aktuális évi igénylőlap az igénylési időszakban letölthető a Pedagógusképző Kar honlapjáról. http://pk.uni-pae.hu/kezdolap A díszoklevél adományozását írásban kell kérni. Ha a kérelem elkésett, sem az adott évben, sem a következő évben nem kerül automatikusan elbírálásra, hanem azt a következő évben újra be kell nyújtani.