MegaLux - Az ausztrál sivatagon át

MegaLux - Az ausztrál sivatagon át2016. szeptember 24-én indul a MegaLux (Pallasz Athéné Egyetem GAMF csapatának saját tervezésű és építésű napelemes járműve) az újabb megmérettetésre. Most Dél-Afrika lesz a napelemes autók világversenyének helyszíne. A napfényből nyert energiával működő autó már a helyszínen, a csapat hétfőn indul Pretóriába. Előzetesként a 2015-ös ausztráliai verseny filmes összefoglalójával adunk ízelítő, mi is vár majd a magyar csapatra a Dél-afrikai turnén.

A film (A MEGALUX 2015-ös ausztráliai versenye) bemutatja, milyen a napelemmel működő autók nemzetközi versenye. Milyen megpróbáltatásokkal, kihívásokkal kell szembenézni egy teljesen más világban, mely nemcsak az embert, hanem a technikát is próbára teszi.

forrás: hiros.hu - 2016. 09. 09.