Kezdetét vette a Neumann János Egyetem idei Gólyatábora

Kezdetét vette a Neumann János Egyetem elsőéves hallgatóinak szervezett 2017/18-as tanév Gólyatábora Kecskeméten, a Homokbányai Kollégiumban. Dr. Ailer Piroska rektor és Finta Zita kancellár nyitották meg az eseményt.

Augusztus 23-án, a programsorozat első napján Rektor Asszony örömmel üdvözölte a felvételt nyert tanulókat és röviden ismertette az év elején esedékes legfontosabb tudnivalókat a jelenlévőkkel. Hangsúlyozta, hogy a 2017/18-as tanévre nemcsak hallgatóink, de az Egyetem minden munkatársa folyamatosan készül, új tantervekkel, tananyagokkal, előadásokkal várják az elsős évfolyamot.

Két hét múlva, szeptember 4-én a Tanévnyitó Ünnepséggel veszi kezdetét a tanév. Az ún. „Regisztrációs héten” minden elsőéves számos hasznos információval és ismeretséggel gazdagodhat. (A Regisztrációs hét programja IDE kattintva tekinthető meg.)

Szeptember 11-én kezdődik az oktatás, ezzel együtt a tanulás is – figyelmeztetett mindenkit Rektor Asszony. A köszöntő végén Dr. Ailer Piroska ellátta jó tanácsokkal a gólyákat, azt kívánva, hogy töltsék minél hasznosabban egyetemi éveiket.

Az Egyetem kancellárja, Finta Zita kifejezte gratulációját minden felvételt nyert tanulónak, majd a hallgatói élethez legszorosabban kapcsolódó egyetemi szervezeti egységek vezetőit és tevékenységét mutatta be, többek között a Hallgatói Szolgáltató Központot, a Könyvtár és Információs Központot, valamint az Egyetem kollégiumait.

A hallgatók számára rendelkezésre álló lehetőségek közül külön kitért a sportra, hiszen az Egyetem karain a hallgatóknak lehetőségük van többek között röplabdázni, teremfocizni, nagypályán futballozni és kosárlabdázni is. A tanulók költségeinek csökkentésére és tanulmányi eredményeik elismerésére számos ösztöndíj pályázati lehetőség is adott, ezek között sorolta fel a jelenlévőknek az Új Nemzeti Felsőoktatási Kiválóság Ösztöndíjat, a Tanulmányi-, Szociális- és Városi Ösztöndíjakat, valamint egyéb külső támogatói ösztöndíj lehetőségeket is.

A korábbi időszak hallgatói sikereinek példájával a Kancellár Asszony buzdította a gólyákat tanulmányi versenyeken való részvételre, kiemelte a járműépítő versenyeket és pénzintézetek ötletpályázatait, melyek hozzájárulhatnak hallgatóink szakmai sikereihez is.

Az Egyetem Oktatási Igazgatója, Brindza Attila nyújtott ezt követően rövid áttekintést az év elején esedékes programokról, úgy, mint tantárgyfelvétel, Tanévnyitó Ünnepség, Regisztrációs hét. A tűz- és balesetvédelmi előadás után kezdetét vették a Hallgatói Önkormányzat által szervezett programok.

Kárai Szilvia, az Egyetem HÖK elnöke ismertette a 4 napos esemény programjait. A gólyák az ismerkedést segítő csapatvetélkedők és strandolás mellett szakmai napon is részt vesznek, ahol többek között további információkat kapnak külföldi ösztöndíj lehetőségekről is. A kialakult csapatok a HÖOK szervezésében egy egész napos sportprogramon mérhetik össze erejüket egymással.

Ezúton kívánunk jó szórakozást a heti programokhoz minden gólyának, szerezzenek minél több élményt és tapasztalatot a Neumann János Egyetemen!

GALÉRIA