Jelentkezz a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramra

2017/2018. tanév 1. félév

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj a Kormány által alapított ösztöndíj, melynek célja a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/ paralimpiai érmet szerezzenek.

A jelentkezés módja:

A kitöltött jelentkezési lapot, valamint a csatolandó mellékleteket 2 példányban a megadott határidőig postai úton ajánlott küldeményben vagy személyesen az alábbi címre kell eljuttatni:

Emberi Erőforrások Minisztériuma

Sportért Felelős Államtitkársága

1054 Budapest, Hold utca 1.

A postára adással egyidejűleg elektronikusan is kérjük beküldeni a jelentkezési dokumentációt az alábbi elektronikus elérhetőségre:

sportcsillag@emmi.gov.hu

Figyelem: hivatalos jelentkezésnek a papír alapú (postai úton vagy személyesen eljuttatott) jelentkezés minősül!

Jelentkezési (postára adási) határidő: 2017. szeptember 22.

Értesítés a jelentkezés eredményéről:

Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások miniszterének döntéshozatalát követően a jelentkezőt írásban értesíti a Sportért Felelős Államtitkárság. (A döntéshozatal időpontja nem azonos a jelentkezés beérkezésének napjával.)

A jelentkezési feltételekről, az ösztöndíj mértékéről és a csatolandó dokumentumokról további tájékoztatást az alábbi linkre kattintva tekinthet meg: