Döntő a Pallasz Athéné Egyetem Házi Futsal Bajnokságában

Az Egyetem Házibajnoksága 10 csapattal indult 2016 szeptemberében. A csapatok többsége egyetemistákból vagy már végzett hallgatókból állt. A hallgatók sportolása és a közösségépítés az elsődleges célja a házi bajnokságnak, ezért a győzelmeknek presztízs értéke volt.

A döntő előtti állás szerint a Partizán csapatnak 42 pontja, az Esélyünk SE csapatnak 40 pontja, és a Meló-Diák csapatnak 39 pontja volt, így közülük még matematikailag bárki lehetett volna bajnok.

Május 9-én, az utolsó estén mind a három csapat parkettre lépett, és nem is ért senkit meglepetés, az eredmények az addigi állás szerint alakultak.

1. helyezett lett a Partizán
  2. helyezett lett az Esélyünk SE
  3. helyezett lett a Meló-Diák

A bajnoki címet és a dobogós helyeket (2. és 3.) elérő csapatok serleget és érmeket kaptak támogatóinktól, az SC Hírös-Ép-től és a ScoreGoal Kecskeméti Futsal Club-tól. A díjakat Kertész Zoltán az SC Hírös-Ép Egyesület elnöke, Kovrig Ákos az SC Hírös-Ép Egyesület sportigazgatója és Kőrösi János, a Pallasz Athéné Egyetem Sportiroda vezetője adta át a csapatoknak.

Kertész Zoltán zárszavában kiemelte: izgalmas játéknak lehettünk szemtanúi, reméli a tehetséges játékosokat viszontláthatja majd az SC Hírös-Ép felnőtt csapatában is.