CFA Institute Investment Research Challenge részvényelemző verseny

CFA Institute Investment Research Challenge részvényelemző versenyBefektetési Szakértők Magyarországi Egyesületének (CFA Society Hungary) 2016-os “CFA Institute Investment Research Challenge” részvényelemző versenye.

A versenyről röviden: Magyar, horvát és szerb egyetemek 3-5 fős diák csapatai versenyeznek egymással. Egy intézmény legfeljebb két csapatot nevezhet. A csapatoknak az lesz a feladatuk, hogy elkészítsenek angol nyelvű 8-10 oldalas fundamentális befektetési elemzést a Zwack Unicum Nyrt-ről. 2017 januárjában a legjobb 4 csapat egy független és széles körben elismert szakértői bizottság előtt szóbeli prezentáción mutatja be munkáját.

A nyertes továbbjut a regionális döntőbe, amelyet Prágában rendeznek áprilisban (az utazási és szállásköltséget a CFA Institute fizeti).