Nagy Noel első éves mérnökinformatikus hallgatónk sikerei a sportban

Mióta foglalkozol súlyemeléssel?

Lassan négy éve, hogy elkezdtem űzni ezt a nehéz sportot. Eleinte édesapám unszolására láttam neki a súlyok emeléséhez. Már az első edzés után vártam a következőt, mivel fantasztikus volt a társaság és természetesen maga a súlyemelés varázsa is megfogott.

Hogy kezdődtek a versenyzések?

Eleinte csak kisebb versenyekre jártunk a csapattal, de ahogy egyre nagyobb súlyokat tudtam megmozgatni, az edzőm elérkezettnek látta az időt, hogy „bedobjon a mélyvízbe” és elvigyen az első ifjúsági országos bajnokságomra, Tatabányára, ahol negyedik lettem, azonban következő évben megnyertem a versenyt és azóta is elszántan küzdök a helyezésekért.

Milyen eredményeket szereztél eddig és melyikre vagy a legbüszkébb?

Szám szerint nem tudom felsorolni, de minden korosztályban van országos aranyérmem, illetve több diákolimpiai országos bajnokságon is végeztem a dobogó legfelső fokán. Arra azonban, hogy ezek közül melyikre vagyok a legbüszkébb, nagyon nehéz válaszolnom. Volt olyan ifjúsági magyar bajnokság, (https://www.youtube.com/watch?v=2TQWyuTA80w) amit utolsó lökés fogással nyertem meg, amely egy leírhatatlan érzés volt, de a legszebb emlékeim közé sorolnám a felnőtt magyar bajnokságot Tatabányán, ahol apukámmal együtt lettünk egyszerre felnőtt magyar bajnokok; ő 77kg-os súlycsoportban, én pedig 62 kg-ban. (https://www.youtube.com/watch?v=Bohvf064VS8)

Mesélj egy kicsit az idei felnőtt Országos Bajnokságról!

Budapesten került megrendezésre a millenniumi esemény, hiszen az idei volt a 60. felnőtt Országos Bajnokság. Nagyon jó esélyekkel érkeztem a megmérettetésre, mivel egész évben ranglista vezető voltam és nagyon erősnek éreztem magam. Mint minden verseny, ez is szakítással kezdődött, amiben két jó és egy rossz utolsó fogásom volt. A második szám a lökés volt, melyben 125 kg-on kezdtem ez is szintén nagyon kicsi súly volt a legjobbamhoz képest, ami az előző versenyen 137 kg volt. (https://www.youtube.com/watch?v=pO5ebAvlryo) Ez után azonban volt még két fogásom, mivel minden fogásnemből három próbálkozása van a versenyzőknek.

A harmadik próbálkozáskor a 137 kg lökése a harmadik helyre volt elég, így bronzéremmel tértem haza. Igaz, aranyat szerettem volna, de a bronz is szépen csillog és ez az eredmény csak motivál, hogy tovább eddzek, erősebb legyek, jobban tudjak koncentrálni és jövőre még szebb eredményeket érjek el.

Milyen versenyek előtt állsz még az idei évben?

A 2017-es évben vár még rám a Csapat Bajnokság, majd egy kis pihenést követően elkezdődik a felkészülési időszak az elkövetkező évre. Célom a 2018-as Felnőtt OB, Junior OB, a Diákolimpia, az egyetemes Világ és Európabajnokságok és természetesen a  MEFOB.