A Pallasz Athéné Egyetem sárkányhajósai a Dunai Regattán

Az Antall József Tudásközpont idén 5. alkalommal rendezte meg a Dunai Regatta sport- és kulturális fesztivált, amely a legnagyobb egyetemek közötti sport-és kulturális fesztivál. Az eseményre 18 magyarországi felsőoktatási intézmény nevezett, köztük a Pallasz Athéné Egyetem is.

18 fős csapatunknak április 22-én a Kopaszi-gátnál kötelező edzésen kellett részt venni, ugyanis ez volt a feltétele a versenyen való indulásnak. Az edzés helyszínét és az eszközöket a Magyar Sárkányhajó Szövetség adta a versenyzőknek.

A május 6-i verseny jól szervezett volt, jó hangulatban telt. Az idei versenyen a csapatok a Duna leglátványosabb budapesti szakaszán mérkőzhetett meg egymással, a Parlamenttől, illetve a Vigadótól a Budapesti Műszaki Egyetem központi épületéig tartó szakaszon. Csapatunk az előfutamban 8. lett.

A Pallasz Athéné Egyetem csapata:

Somin Dávid csapatvezető (a PAE csapat megszervezője)

• Sándor Edvárd Róbert
  • Nagy Evelin
  • Ökrös Kristóf Szilveszter
  • Vigh Móric

Reméljük, hogy a következő bajnokságon a döntősök között ünnepelhetjük csapatunkat!