A Neumann János Egyetemmel ismerkedtek a Hírös Hét Fesztiválon

2017. augusztus 19-én nyitotta meg kapuit a 77. Hírös Hét Fesztivál Kecskemét Főterén. A rendezvénysorozat keretében, augusztus 24-én a Neumann János Egyetem is bemutatkozott.

A Hallgatói Szolgáltató Központ munkatársai az Egyetem képzési kínálatával ismertették meg az érdeklődőket. Az Egyetem új nevét kollégáink tízpontos kvízjáték keretében népszerűsítették, amelyben névadónkról, Neumann Jánosról és az intézmény képzéseiről tettek fel kérdéseket a vállalkozó szellemű látogatóknak. A játék végén munkatársaink ajándékokkal kedveskedtek.

Az Egyetem hallgatói járműépítő csapatai, a Megalux, a KEFO Motorsport és a KEFO MotoStudent is képviseltették magukat az eseményen. Hallgatóink a GAMF Műszaki és Informatikai Kar műszaki képzéseiről beszéltek a látogatóknak. A csapatkapitányoknak a Nagyszínpadon is lehetőségük nyílt beszámolni a versenyek adta kihívásokról és élményeikről, valamint arról, hogy minden tanulónak lehetősége van kipróbálni magát és fejleszteni gyakorlati tudását a Kar Hallgatói Műhelyeiben. A közönség körében nagy sikert arattak a hallgatóink által fejlesztett járművek. A gyermekek örömére ki lehetett próbálni a kiállított motort és a versenyautó pilótaülését is.

Bízunk benne, hogy a rendezvényre látogató közönség sok hasznos információval gazdagodott a Neumann János Egyetemről.