A 2016/17 tavaszi félév Diplomaátadó ünnepsége

Július első hétvégéjén a Pallasz Athéné Egyetem Szenátusának nyilvános ünnepi ülésén vehették át diplomáikat, illetve igazolásaikat az Egyetem végzősei.

Az ünnepség július 7-én a szolnoki campus aulájában a Gazdálkodási Karon vette kezdetét. A kecskeméti karok, a GAMF Műszaki és Informatikai Kar, a Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar, valamint a Pedagógusképző Kar végzőseinek diplomaátadó ünnepségére pedig július 8-án, szombaton, kültéri helyszínen került sor.

A 2016/2017-es tanév tavaszi félévében a négy karon összesen 598 hallgató tett záróvizsgát. Az 383 diplomát és a 215 végzettséget tanúsító igazolást az Egyetem rektora és a kari dékánok adták át a hallgatóknak.

Az eseményt mindkét városban Dr. Ailer Piroska rektor nyitotta meg. Beszédében köszöntötte a végzett hallgatóinkat. Hangsúlyozta, hogy okleveleik megszerzésével életük jelentős pontjához értek el, ahol mindenkit új kihívások várnak, mindenkinek új perspektívák nyílnak. Arany Jánost idézve Rektor asszony bátorította végzett tanulóinkat, hiszen az itt megszerzett tudással felvértezve sok érdekes drágakövet lelhetnek pályájuk során.

"Előtted a küzdés, előtted a pálya,
Az erőtlen csügged, az erős megállja.
És tudod: az erő micsoda? - Akarat,
Mely előbb vagy utóbb, de borostyánt arat."

Végezetül minden jelenlévő frissdiplomás hallgatót emlékeztetett arra, hogy oklevelük egy lehetőség, hogy vágyaikat megvalósíthassák. Lesznek nehéz, váratlan akadályok melyektől nem szabad meghátrálni. Köszöntő beszédének végén Rektor Asszony előre vetítette a hallgatóságnak Egyetemünk nevének augusztus 1-i megváltozását, s az új névadónktól, Neumann Jánostól származó idézettel búcsúzott:

"Az emberek csak azért gondolják, hogy a matematika nehéz, mert még nem döbbentek rá, hogy az élet maga milyen bonyolult."

Szolnok város nevében Fejér Andor alpolgármester köszönt el a hallgatóktól. Elmondta, hogy milyen jó érzés együtt örülni végzettjeinkkel és elismerni sikereiket. Hangsúlyozta, hogy a város számos erőfeszítést tesz annak érdekében, hogy a megyeszékhely oktatási infrastruktúráját folyamatosan fejlessze, mely elkötelezettség legékesebb szimbólumaként említhető a szolnoki campus. A város az oklevelet szerzett hallgatók helyi elhelyezkedését is támogatja. Ennek érdekében jövőre új ösztöndíj programot indít. A támogatásnak köszönhetően tandíjuk finanszírozására vissza nem térítendő támogatást kaphatnak az egyetemisták. Ezzel is erősíteni kívánják a város iránti elköteleződést, és remélik, így egyre többen helyezkednek majd el Szolnokon a diplomások közül.

A szolnoki Gazdálkodási Karon a legjobb teljesítményt nyújtott hallgatót hagyományosan a „Bölcsek köve” egy darabjával jutalmazták.

A két rendezvényeken kiemelkedő tanulmányi eredményük miatt összesen 25 hallgatónk részesült könyvjutalomban, a Hallgatói Önkormányzat pedig közösségi munkájukért jutalmazta társait.

Végzett hallgatóink mellett kiemelkedő munkájuk elismeréseként az Egyetem egykori oktatói is kitüntetéseket vehettek át. Címzetes egyetemi tanári kitüntetésben részesült Dr. Bagány Mihály nyugalmazott főiskolai docens, Prof. dr. Lévai Péter és Dr. Kovács András nyugalmazott főiskolai tanárok, illetve Prof. dr. Surányi Dezső egyetemi tanár. Ledóné Dr. Darázs Hajnalka, a DélKerTÉSZ vezető szaktanácsadója és Lédeczi László okleveles közigazgatási menedzser címzetes egyetemi docensi kitüntetésben részesültek. Dr. Tuskó László főiskolai tanár részére Pedagógus Szolgálati Emlékérmet adományozott a rektor.

Az Egyetem aktív dolgozói közül rektori dicséretben részesült Ádám Ferencné, Csorbainé Horváth Zsuzsanna, és Dr. Pólya Éva. Kancellári dicséretet kapott Benyó Lászlóné, Bohnerné Bízik Éva, Brindza Attila és Törökné Buknicz Edina.

Dékáni dicséretben részesült Dr. Török Erika, Dr. Csík Norbert, Berki Zoltánné, Dr. Vojnich Viktor József, Bene Melinda.

Ezúton kívánunk sok sikert végzett hallgatóinknak, kívánjuk, hogy az élet minden területén kiválóan helyt álljanak.

Az esemény fotói ITT érhetőek el.