2016. NOVEMBER 17. - Szakkollégiumi előadás

Homokbánya kollégium 3/710-es terem

Hagyományos borotvakés

• Előadó: Jakab Miklós --- Konzulens: Kis Dávid
    A borotvakés típusainak, kialakításainak és gyártásának bemutatása.

Kétnyelvűség, pszicholingvisztika

• Előadó: Kozma Bence --- Konzulens: Dr. Szinger Veronika
    Manapság a kultúrák keveredésével, a határok elmosódásával egyre több gyermek születik többnyelvű családba. A többnyelvűségnek vannak azonban kevésbé egyértelmű vagy kevésbé ismert hatásai. Ezekről szeretnék beszámolni.

Az E-sport

• Előadó: Keresztury Csaba, Rácz Csaba --- Konzulens: Szöllősi Balázs
    Az E-Sport kialakulása és elterjedése.
    Milyen játékok fordulnak elő E-Sport keretien belül.
    A League of Legends moba játék alapján bemutatjuk, milyen mentális felkészülés és mennyi gyakorlás kell ahhoz, hogy valakiből egy E-Sportoló válljék. Emellett példákon keresztül bemutatjuk, mennyire reflex és koncentráció igényes ez a fajta sportág és ebből kifolyólag mennyire veszi igénybe az agyat, így taglaljuk miért is számítható sportolásnak.
    Lezárásként bemutatjuk, hogyan áll magyarországon jelenleg ez a sportág, mik az emberek véleménye vele kapcsolatban.

A Szakkollégium hallgatói minden héten előadásokat tartanak a tanulmányaik mellett folytatott tudományos tevékenységeikről. A bemutatott témák széles körűek, mivel a hallgatók különböző szakterületeket képviselnek. Az előadók arra törekednek, hogy a szakmai ismereteket mindenki számára érthetően mutassák be. Mindenkit sok szeretettel várunk!
Kapcsolat: facebook.com/PAEszakkollegium